USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
  • Kontakter

Motto By Hilton Tulum Hotel

Avanceret Booking
2026-08-31
2026-09-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Motto By Hilton Tulum Hotel 4*

 WiFi

Wi-Fi

 24-timers service

24-timers Reception

 Indtjekning/Udtjekning

Hurtig ind-/ udtjekning

 Swimmingpool

Endeløs pool

Pool på taget

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Spa og afslapning

Spa & Wellness center

 Mad/Drikke

Restaurant

Snackbar ved poolen

 Børnevenlig

Børnemenu

 Adgang for rullestole

Adgang til kørestol


Komfortabel Motto By Hilton Tulum Hotel er et godt sted at bo på i Zama område i en rimelig afstand fra De Arkæologiske Udgravninger i Tulum. Ved at opholde dig her har du adgang til Wi Fii hele ejendommen og en parkeringsplads på stedet.

Playa Paraíso ligger 4 km fra overnatningssted, mens Las Palmas Offenlige Strand er ca. 3 km væk. 20 minutters gåtur fra denne komfortable indkvartering fører dig til hjertet af Tulum. Der er hurtig adgang til en nationalpark.

Nogle værelser har udsigten til haven.

På Coba a la carte-restaurant kan du nyde vegetariske retter. Hotellet inviterer gæsterne til denne bistroen bar for at slappe af med en drink.

  • Lokale seværdigheder
  • Dos Aguas Park
    1,6 km
  • Casita Xaman
    1,5 km
  • Pyramid of positive thinking
    1,4 km
  • Tulum Monkey Sanctuary
    1,5 km
  • Terreno Expoferia
    1,3 km
  • Mezzanine Bar
    1,5 km
  • Fresh Market
    1,3 km
  • Pirámide del Pensamiento Positivo
    1,7 km
  • Tulum Underwater
    1,5 km
  • Laguna Kaan Luum
    1,5 km
  • Lufthavne
  • Playa del Carmen lufthavn
    63 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Privat ind-/ udtjekning
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr tilladt
  • Handicapværelser/ faciliteter
  • Adgang til kørestol
  • 24 timers vagtservice
  • Bagageopbevaring
  • Omklædningsrum
  • Allergivenlige værelser
  • Elevator
  • Barber shop
  • Kaffebar
  • Røgdetektorer
  • El-ladestation
  • Handicaptoilet
  • Brandslukkere
  • Nøglekortadgang

Måltider og drinks

  • Tørretumbler
  • Restaurant
  • Snackbar ved poolen
  • Snackbar
  • Madpakker
  • Særlige diætmenuer

Aktiviteter og afslapning

  • Endeløs pool
  • Pool på taget
  • Strandparasoller
  • Solseng
  • Solterrasse
  • Spa & Wellness center
  • Fitnesscenter
  • Yogalektioner
  • Sportstræner
  • Pool med udsigt

Services

  • Dyrefaciliteter til rådighed
  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Renseri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Butikker/Handelsservices
  • Velkomstdrink
  • Happy hour

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Lydisolerede vinduer
  • Dagligstue
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Vask på værelset
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Brætspil
  • Børnemenu
  • Gardiner

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
Licensnr.009007007357/2025

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor langt er byens centrum fra Motto By Hilton Tulum Hotel?

    Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra Motto By Hilton Tulum Hotel.
  • 🚗

    Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Motto By Hilton Tulum Hotel?

    Du kan parkere dit køretøj på et Motto By Hilton Tulum Hotel ved en parkeringsplads.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i det 4-stjernede Motto By Hilton Tulum Hotel?

    Den gennemsnitlige værelsespris i det 4-stjernede Motto By Hilton Tulum Hotel er 64$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • Hvilke betalingsformer er tilgængelige på det Motto By Hilton Tulum Hotel?

    Gæsterne på det Motto By Hilton Tulum Hotel kan betale med Visum, Mastercard og American Express.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i Tulum hotellet?

    På Tulum hotellet kan gæster vælge mellem Junior suite, Suite til familie og Værelse med en queensize-seng på taget.
  • Hvilken slags pool er der på det Tulum hotellet?

    Der er infinity-pool på Tulum hotellet.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Gæsteanmeldelser

Jeppe

opholdt dig i 2024-02-16

7 / 10

plus

Beliggenheden var fantastisk og strålende midt i jackson og det er et plus. Personalet var meget høfligt og flot og faciliteterne var fabelagtige. Et kompakte og meget rene værelse med brusebadet.

Steen

opholdt dig i 2023-09-16

7 / 10

plus

anlægget var moderne og flot. komfortable, moderne værelse med brusebadet. fremragende beliggenhed, let at komme hvor som helst midt i jackson. fed bar på stedet.

Frederik

opholdt dig i 2023-04-15

8 / 10

plus

Smukt og meget rent værelse med behagelige senge.

Sarah

opholdt dig i 2023-01-15

8 / 10

plus

Mit ophold var afslappende her. Moderne værelse med brusebadet. Meget venligt personale.

Christian

opholdt dig i 2023-03-13

8 / 10

plus

Maden var enestående, og jeg har kun afslappende minder fra denne rejse. God og fantastisk beliggenhed med parkering på stedet. Der er masser af muligheder for at spise ikke så langt fra hotellet...

Frederik

opholdt dig i 2023-01-13

8 / 10

plus

Meget rent sted. Stilfulde og moderne værelser med brusebadet. Det var et vidunderligt ophold, jeg havde ikke lyst til at gå og kommer tilbage.

minus

Intet, jeg ikke kunne lide.

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-31
2026-09-01

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Motto By Hilton Tulum Hotel, Mexico

Ab Coba Sur M0006 Lote 001, Tulum, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © tulumtownhotels.com

All rights reserved